۲۲ آذر ۱۳۸۹

باکس آفیس BOX OFFICE : معرفی 10 فیلم پرفروش هفته – December 10-12, 2010

باکس آفیس BOX OFFICE : معرفی ۱۰ فیلم پرفروش هفته – December 10-12, 2010
+++

فیلم برتر هفته

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

 

فیلم جدید آنجلینا جولی ناامیدکننده ظاهر شد

تریلر رومانتیک «گردشگر» با بازی آنجلینا جولی و جانی دپ در اولین هفته اکران در آمریکا و کانادا پس از فیلم فانتزی «وقایع‌نگاری نارنیا: سفر داون تریدر» در رده دوم جدول فروش قرار گرفت.
تازه‌ترین فصل مجموعه سینمایی «نارنیا» از جمعه تا یکشنبه در ۳۵۵۵ سینما با ۵/۲۴ میلیون دلار پرفروشترین فیلم هفته شد.
با وجود این موفقیت، فروش افتتاحیه «داون تریدر» کمتر از دو فیلم قبلی این مجموعه بود. «گردشگر» به کارگردانی فلوریان هنکل فون دونرسمارک هم در ۲۷۵۶ سینما ۱۷ میلیون دلار فروخت.
فروش هفته اول «داون تریدر» بسیار کمتر از «شیر، جادوگر و کمد» بود که سال ۲۰۰۵ در سه روز اول ۶/۶۵ میلیون دلار فروخت، همین طور کمتر از «شاهزاده کاسپین» که سال ۲۰۰۸ با ۵۵ میلیون دلار کار خود را آغاز کرد.
با این حال، «وقایع‌نگاری نارنیا: سفر داون تریدر» که از سوی فاکس قرن بیستم به بازار آمده در سطح بین‌المللی در ۱۰۱۴۱ سینما در ۵۶ بازار ۶۷ میلیون دلار فروخت و ضمن اینکه در رده نخست قرار گرفت مجموع فروش خود را در سطح جهانی (با حساب بازار آمریکای شمالی) به ۵/۱۰۵ میلیون دلار رساند. این در حالی است که فیلم با بودجه‌ای کمتر از ۱۵۰ میلیون دلار ساخته شده است.

 

«داون تریدر» به کارگردانی مایکل آپتد فیلمساز بریتانیایی ادامه ماجراهای تعدادی از بچه‌های خانواده پونسی را پی می‌گیرد. این بار لوسی و ادموند پونسی در کنار یوستیس یکی از اقوام خود به نارنیا باز می‌گردند و در آنجا همراه شاهزاده کاسپین سوار بر یک کشتی سلطنتی بنام داون تریدر راهی سفری پرماجرا می‌شوند.
تعدادی از بازیگران دو فیلم اول شامل جرجی هنلی، اسکندر کینز، بن بارنز نقش‌های خود را تکرار کرده‌اند. مجموعه سینمایی «نارنیا» بر مبنای کتاب‌های کلاسیک سی. اس. لوئیس ساخته شده‌اند. دو فیلم اول بیش از یک میلیارد دلار در دنیا فروش داشتند.

+++

 

«گردشگر» استودیو سونی هم شروعی بسیار آرام داشت. جولی در این فیلم نقش زنی انگلیسی بنام الیس را دارد که در قطاری که راهی ونیز است با یک گردشگر آرام آمریکایی (با بازی دپ) آشنا می‌شود. پلیس الیس را تعقیب می‌کند و دو سال است منتظر است او با مردی که دو میلیارد دلار را دزدیده تماس بگیرد. الیس و فرانک  نه تنها از دست پلیس بلکه باید از دست تبهکاری که پولش به سرقت رفته فرار کنند.
«گردشگر» اولین فیلم دونرسمارک پس از فیلم بسیار موفق «زندگی دیگران» است که سال ۲۰۰۷ برنده اسکار بهترین فیلم غیر‌انگلیسی‌زبان شد.

+++

 

انیمیشن سه‌بعدی «ژولیده‌پولیده» تولید استودیو دیسنی که هفته پیش در صدر جدول فروش آمریکای شمالی قرار داشت، این هفته با ۳۳ درصد کاهش در ۳۵۶۵ سینما ۵/۱۴ میلیون دلار فروخت و به رده سوم سقوط کرد. مجموع فروش این کارتون پس از سه هفته ۶/۱۱۵ میلیون دلار شده است.

+++

 

«هری پاتر و یادگاران مرگ: قسمت ۱» برادران وارنر با ۵۰ درصد کاهش در ۳۵۷۷ سینما ۵/۸ میلیون دلار به دست آورد و در رده چهارم قرار گرفت. مجموع فروش فیلم جدید «هری پاتر» پس از چهار هفته ۷/۲۵۷ میلیون دلار شده است.

 

+++

 

تریلر «توقف‌ناپذیر» با بازی دنزل واشنگتن هم در ۲۹۶۷ سینما ۷/۳ میلیون دلار به دست آورد و در رده پنجم قرار گرفت.

 

+++

 

تریلر روانشناختی «قوی سیاه» ساخته دارن آرونوفسکی تنها در ۹۰ سینما به فروش بسیار خوب ۳/۳ میلیون دلار دست پیدا کرد و در رتبه ششم قرار گرفت. متوسط فروش این فیلم در هر سینما ۰۲۴/۳۷ دلار بود که در مقایسه با فروش متوسط ۸۹۲/۶ دلاری «داون تریدر» و ۱۶۸/۶ دلاری «گردشگر» رقم بسیار بالایی است.

 

+++

 

موزیکال «واریته» با بازی شر، کریستینا آگیلرا و آلن کامینگ، کمدی رومانتیک «عشق و داروهای دیگر» با بازی جیک جیلنهال و آن هاتاوی، کمدی «روز تولد بچه» با بازی رابرت داونی جونیر و زاک گالیفیناکیس و انیمیشن سه‌بعدی «مگامایند» با صدای ویل فرل فهرست ۱۰ فیلم پرفروش این هفته را کامل کردند.

+++

فروش بسیار خوب «مشت‌زن»
اسکار یاد می‌شود، در چهار سینما ۳۲۰ هزار دلار فروخت. متوسط فروش این فیلم در هر سینما رقم فوق‌العاده ۸۰ هزار دلار است.
«مشت‌زن» داستان زندگی میکی وارد، بوکسور ایرلندی ساکن بوستون در آمریکاست که در دهه ۱۹۸۰ به کمک دیکی اکلاند، برادر ناتنی و مربی خود توانست عنوان قهرمانی بوکس سبک وزن جهان را از آن خود کند. نقش میکی را مارک والبرگ بازی می‌کند و کریستین بیل به نقش دیکی ظاهر شده است.
ایمی آدامز و ملیسا لئو دیگر بازیگران این فیلم هستند. دیوید ا. راسل کارگردان «مشت‌زن» و والبرگ پیش از این در فیلم‌های «سه پادشاه» و «من هاکابیز را دوست دارم» همکاری کرده‌اند.
اسوشیتدپرس / ۱۲ دسامبر – خبرآنلاین

 

+++

جدول کامل فروش باکس آفیس آخر هفته

ستون دوم رتبه فیلم ها در هفته قبل است

توضیحات داستان فیلم های که اینجا معرفی نشده اند در باکس آفیس هفته های قبل است

 

+++

هر هفته دوشنبه ها در سلب فا با باکس آفیس (BOX OFFICE)

 

 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

مطالب قبلي