۲۰ آذر ۱۳۸۹

پرفروش‌های موسیقی هفته / آلبوم سوزان بویل بار دیگر در صدر قرار گرفت

پرفروش‌های موسیقی هفته / آلبوم سوزان بویل بار دیگر در صدر قرار گرفت

«موهبت» به خوانندگی سوزان بویل پس از یک هفته دوری از صدر جدول دوباره در رتبه اول ایستاد.

در این هفته آلبوم جدید سریال «گِلی» شش پله در جدول صعود کرد و این درحالی بود که آلبوم جدید بلک آید پیز فروشی متوسط داشت.

طبق آمار نیلسن ساونداسکن در هفته‌ای که روز پایانی‌اش یکشنبه (پنج دسامبر) بود ۲۷۲ هزار نسخه از «موهبت» به فروش رفت. این آلبوم با سه درصد افزایش فروش در هفته چهارم به بازار آمدنش دو پله در جدول بالا آمد. مجموعه فروش این آلبوم از یک میلیون و ۱۰۰ هزار نسخه گذشت.

آلبوم بویل، یکی از کشف‌های «استعداد بریتانیایی» جز هشت آلبوم این هفته بود که بیش از ۱۰۰ هزار نسخه فروش کرد. با این حال آمار از افت فروش پس از جمعه سیاه (آغاز خرید کریسمس) می‌دهد. در این بین آلبوم‌هایی با موضوع کریسمس و سال نو بیشترین فروش را داشتند.

آلبوم «اکنون سخن بگو» تیلور سوئیفت با وجود افت ۲۴ درصدی فروش دو پله در جدول صعود کرد و با فروش ۱۸۲ هزار نسخه در رتبه دوم ایستاد. این آلبوم در شش هفته فروش خود را به دو میلیون و ۱۰۰ هزار نسخه رسانده است.

جکی ایوانچو که در برنامه «استعداد آمریکایی» کشف شد با آلبوم «ای شب مقدس» در رتبه سوم ایستاد. این آلبوم دو درصد رشد فروش داشت و ۱۴۵ هزار نسخه فروش کرد.

آلبومهای جدید سریال «گِلی» هم دو رتبه در بین پنج آلبوم صدرنشین را از آن خود کردند. «موسیقی: آلبوم کریسمس» از رتبه دهم به رتبه چهارم آمد، این آلبوم ۱۲۹ هزار نسخه فروش (۲۰ درصد رشد) داشت. آلبوم «گلی: موسیقی، جلد چهارم» هم در هفته اول عرضه شدنش با فروش ۱۲۸ هزار نسخه پنجم شد. در آلبوم «جلد چهارم» آهنگ‌هایی از کتی پری، جی-سی لو و بیتل‌ها توسط بازیگران مجموعه «گلی» دوباره اجرا شده‌اند.

آلبوم جدید گروه بلک آید پیز به نام «آغاز» با شروعی ناامیدکننده ششم شد. سهم این آلبوم از بازار فروش تنها ۱۱۹ هزار نسخه بود. این درحالی است که آلبوم سال ۲۰۰۹ این گروه یعنی «The E.N.D.» تا امروز حدود دو میلیون و ۹۰۰ هزار نسخه فروش کرده است.

آلبوم «فانتزی زیبای سیاه من» کار آنیِی وست که هفته پیش صدرنشین بود به رتبه هفتم سقوط کرد. این آلبوم ۱۰۸ هزار نسخه فروش (۷۸ درصد افت) داشت.

«جمعه صورتی» به خوانندگی نیکی میناژ با فروش ۱۰۳ هزار نسخه و ۷۳ درصد افت فروش هشتم، «روشنایی‌ها» به خوانندگی جاش گروبن با ۷۸ هزار نسخه فروش و ۲۱ درصد افت نهم و «بلند» به خوانندگی ریحانا با ۴۵ درصد افت و فروش ۷۷ هزار نسخه دهم شدند.

آلبوم‌های جدید تی.آی. و هیندر و همچنین موسیقی فیلم «ترون: میراث» در هفته جاری به بازار می‌آیند.

ورایتی/خبرآنلاین

++++++

بیلبود برترین آلبومها،اهنگها و موزیک ویدئوهای برتر هفته امریکا هر پنجشنبه در سلب دیلی

اخبار پرفروشترین آلبومهای هفته هر شنبه در سلب دیلی

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

مطالب قبلي