۲ آبان ۱۳۸۸

دانلود آهنگ های گلپايگاني

دانلود آهنگ های گلپايگاني

www.beterkoonim.com بیوگرافی و دانلود آهنگهای اکبر گلپايگاني
بیوگرافی گلپا :
زندگي نامه اي از جاودانه صداي موسيقي ايران علي اکبر گلپايگاني ( گلپا )
نام : علي اکبر گلپايگاني
روز تولد : 10 بهمن 1312
محل تولد : محله تکيه زرگرها ي تهران
همسر : گلرخ گلرايلي
فرزندان : ساقي و ساغر گلپايگاني
خواهران و برادران : عباس ، حسن (مدرس آواز و استاد دانشگاه)، محمد (با نام هنري گلريز) که خواننده ميباشند ، محمود (مهندس و مدرس آواز) ، و يک خواهر بنام مريم .
تيم هاي مورد علاقه : رئال مادريد – بارسلونا – بايرن مونيخ – منچستر
فوتباليست مورد علاقه : پله – زيدان – گرد مولر – بکن باوئر
فوتباليست هاي ايراني : همايون بهزادي – علي پروين – مهدوي کيا – کريمي – کعبي
خواننده مورد علاقه : اديب خوانساري
خوانندگان مورد علاقه نسل امروز : شجريان – افتخاري – اصفهاني – مرحوم ايرج بسطامي
فيلم ايراني مورد علاقه : سوته دلان
بازيگران ايراني مورد علاقه : فردين – بهروز وثوق – جمشيد مشايخي – اکبر عبدي – هديه تهراني – نيکي کريمي – خسرو شکيبايي – پرويز پرستويي
کارگردان ايراني مورد علاقه : تهمينه ميلاني
تحصيلات : ديپلم و فارق التحصيل از دانشگاه نقشه برداري دانشگاه افسري و کارشناس بانک مسکن
يک بيت : به خدا قطع کند خصم اگر سر ز تنم به جهاني ندهم ذره خاک وطنم

-----------------------------------------------

اکبر گلپايگاني( مرد حنجره طلايي ) بدون کوچکترين ترديد يا شک و شبهه اي برترين خواننده موسيقي اصيل ايراني در طول تاريخ اين سرزمين و در مدت قريب به يک صد سال از شکل گيري آن در قالب نوين به شمار مي رود .
استاد گلپا مبدع و مروج شيوه جديدي از تصنيف خواني در قالب هاي اصيل به شمار مي رود که در آن پيش از او هيچ خواننده ديگري تا آن اندازه در ژرفاي ترکيبات الحان، ملودي ها، و سازها غور و تفحص نکرده بود . ايشان در تمام ادوار خوانندگي خود تنها حول و حوش 50 ترانه خوانده اند که الحق والانصاف اغلب در نوع خود بي بديلند . وسواس خاص استاد در گزينش اشعار، سازها، و ملودي ها وجه فراق و تمايز ايشان از سايرين است .
با مطرح شدن نام اکبر گلپايگاني و اوج گيري اين بزرگمرد آواز ايراني، تقريبا همگي آوازخوانان معروف و مردمي کنار زده شدند و براي مردم و صاحبان فن و ذوق تنها چهار نام ديگر بازتابي سنگين و قابل اعتنا و قابل قياس با گلپا داشتند : مرضيه، بنان، ايرج، و شجريان. اين درست که استاداني چون محمودي خوانساري و قوامي و حتي عبدالوهاب شهيدي و نادر گلچين و سايرين نيز عرصه پهناوري از بي کرانه موسيقي ايراني را تصرف کرده بودند، ليکن به واسطه امکانات محدودتر در ضبط صدا و ترانه، کم کاري، و دوري گزيني از هياهوي عصر، و عوامل ديگر، نتوانستند پا به پاي اين چهار استاد گام بردارند . البته نام بانو دلکش نيز نمي تواند از اذهان زدوده شود ، اما ايشان در مبحث آواز دستگاهي همانند مرضيه کمتر وارد شده اند .
براي اين بزرگمرد آواز ايراني عمري مستدام و طولاني آرزومنديم و اميدواريم اکنون که گلو و حنجره مرمرين ايشان از قيد ( غل و زنجير و لاک و مهر و پلمپ بيست و پنج ساله ) آزاد شده ، بيست و پنج سال ديگر بخوانند و با به فراموشي سپردن آنچه در اين مدت گذشت ، از زنگار غم و اندوه رهايي يافته و نسيم شور وشادي و اميد را در قلب جوانان اين سرزمين به وزيدن وا دارند ، جواناني که به نسل کنوني تعلق دارند و تنها نامي از ايشان و استادان ديگر شنيده اند ...
سال شمار زندگي استاد اکبر گلپايگاني :
● متولد دهم بهمن سال 1312 شمسي __ 1933 م ، در محله تکيه زرگرها ي تهران .
● خواندن اولين اذان براي سلامتي مادر در سال 1317 شمسي __ 1938 م ، که ايشان در همان سال مادر خود را از دست ميدهند .
● ورود به دبستان فرهنگ در محله تکيه زرگرها در سال 1318 شمسي __ 1939 م ، که ايشان در همان سال قاري قرآن در کلاس درس بودند .
● آشنايي با محمود آقا خراز محل و قاري مساجد و ابراهيم گردن تعزيه خوان معروف و آغاز تعليم ابتدايي موسيقي نزد آنها در سال 1319 شمسي __ 1940 م .
● آغاز تعليم موسيقي نزد پدر ، حسين گلپايگاني ، به طور جدي و منظم در سال 1320 شمسي __ 1941 م .
● نقل مکان از محله تکيه زرگرها به خيابان آبشار و ثبت نام در کلاس چهارم ابتدايي در دبستان اقبال در خيابان آبشار و آشنايي با مرحوم (( جهانگير ملک استاد تنبک )) ، در کلاس درس در سال 1321 شمسي __ 1942 م .
● ثبت نام در دبيرستان بدِر در سرچشمه و عضويت در تيم فوتبال باشگاه تهران جوان در رده سني نوجوانان به مربيگري مرحوم حسين فکري در سال 1324 شمسي __ 1945 م .
● کسب عنوان قهرماني تهران با تيم فوتبال نو جوانان باشگاه تهران جوان در سال 1325 شمسي __ 1946 م .
● اولين تجربه شرکت در يک گروه ارکستر کر به رهبري ايرج گلسرخي در سال 1326 شمسي __ 1947 م .
● اولين تجربه بازي در يک نمايش در سالن شير و خورشيد و ايفاي نقش يک پسر شعر خوان به پيشنهاد شاپور قريب کارگردان سينما در سال 1326 شمسي __ 1947 م .
● ورود به مدرسه نظام و عضويت در انجمن موسيقي مدرسه نظام و آشنايي با حسين خواجه اميري ((استاد ايرج )) ، در سال 1327 شمسي __ 1948 م .
● آشنايي با مرحوم حسن يکرنگي از شاگردان اقبال السلطان و تعليم آواز نزد او در سال 1328 شمسي __ 1949 م .
● آشنايي با دکتر ((نور علي خان برومند)) به کمک استاد ((علي تجويدي)) و آغاز تعليم تحت نظر ايشان در سال 1330 شمسي __ 1951 م .
● آشنايي با اساتيد برجسته موسيقي ايران و تعليم آواز نزد استاد ((ابوالحسن صبا)) ، ((طاهر زاده)) ، ((اديب خوانساري)) ، ((عبدالله خان دوامي)) ، (( حاج محمد آقا ايراني مجرد)) و ((يوسف فروتن)) در سال 1331 شمسي __ 1952 م .
● ورود به دانشکده افسري در سال 1332 شمسي __ 1953 م .
● خواندن اولين آواز با ساز استاد ((دکتر نور علي خان برومند)) و ((استاد علي اصغر بهاري)) براي يونسکو ( در بيات اصفهان و سه گاه ) ، در سال 1335 شمسي __ 1956 م . که به صورت صفحه بزرگ ضبط شد . که اين اثر در بازار پخش نشد .
● ورود به دانشکده نقشه برداري در سال 1336 شمسي __ 1957 م .
● دعوت به راديو توسط ((مرحوم پيرنيا ))، سرپرست و مبتکر برنامه گلها در سال 1337 شمسي __ 1958 م .
● استخدام در سازمان برنامه در سال 1337 شمسي __ 1958 م .
● خواندن اولين آواز بدون ساز ، شعر حافظ ، ( در خرابات مغان نور خدا مي بينم ) در اول فروردين ماه سال 1338 شمسي __ 1959 م . گلپا در اين آواز به عنوان خواننده ناشناس و جوان معرفي شد .
● پخش اولين آواز با ساز از راديو در برنامه گلها تحت عنوان ، مست مستم ساقيا دستم بگير ، در مثنوي شور، با شعر بيژن ترقي و آهنگ ((مرتضي خان محجوبي)) و ((پرويز ياحقي)) در سوم فروردين ماه سال 1338 شمسي __ 1959 م . که اين آواز از استقبال بي سابقه اي در ميان عامه مردم برخوردار گشت.
● ضبط اولين صفحه توسط کمپاني ايران گرام در سال 1339 شمسي __ 1960 م .
● ضبط چهار صفحه توسط کمپاني ايران گرام و سفر به آمريکا به همراه استاد ((فرهنگ شريف نوازنده تار )) و مرحوم ويگن جهت اجراي کنسرت براي ايرانيان مقيم آن کشور در سال 1340 شمسي __ 1961 م .
● تدريس موسيقي ايرانيbuilding music در دانشگاه USLA ، به همراه استاد ((فرهنگ شريف)) به مدت سه ماه در سال 1340 شمسي __ 1961 م .
● اجراي کنسرت در لندن و هلند در سال 1340 شمسي __ 1961 م .
● ازدواج با خانم گلرخ گلرايلي در سال 1346 شمسي __ 1967 م . در سن 34 سالگي
● اجراي کنسرت در کويت همراه با فرهنگ شريف و مرحوم امير ناصر افتتاح (نوازنده تنبک) در سال 1348 شمسي __ 1969 م .
● بازي در فيلم سينمايي مرد حنجره طلايي به عنوان هنر پيشه نقش اول به کارگرداني مرحوم ميثاقيه در سال 1348 شمسي __ 1969 م .
● تولد اولين فرزند بنام ساقي در يازدهم ارديبهشت ماه سال 1349 شمسي __ 1970 م . که ايشان هم اکنون پزشک ميباشند .
● اجراي کنسرت در لندن با استاد ((حبيب الله بديعي نوازنده ويلون )) و همچنين بازي در نمايشنامه راديويي آتشي بر دل ، در سال 1350 شمسي __ 1971 م .
● تولد دومين فرزند بنام ساغر در سوم فروردين ماه 1350 شمسي __ 1971 م . که ايشان هم اکنون داراي درجه دکتراي بورس آمار و احتمالات ميباشند .
● اجراي برنامه در رويال دايان لندن ، در سال 1352 شمسي __ 1973 م . که در اين برنامه از هر کشور يک خوا ننده منتخب و يک موزيسين شرکت داشتند .
● اجراي کنسرت سراسري در آمريکا براي ايرانيان مقيم آن کشور با استاد فريدون حافظي ( نوازنده تار) ، در سال 1355 شمسي __ 1976 م .
● کنسرت در افغانستان و اجراي آواز دو صدايي با محمد ظاهر خواننده معروف افغانستان و همچنين اجراي کنسرت در پاکستان و هندوستان در سال 1355 شمسي __ 1976 م .
● ممنوعيت براي کار در راديو و تلوزيون در سال 1358 شمسي __ 1979 م .
● اجراي کنسرت سراسري در آمريکا در سال 1371 شمسي __ 1992 م .
● اجراي کنسرت در چين و ژاپن در سال 1372 شمسي __ 1993 م .
● اجراي کنسرت در آمريکا در سال 1373 شمسي __ 1994 م .
● اجراي کنسرت در رويال فستيوال هال لندن در سال 1378 شمسي __ 1999 م .
● آغاز به کار مجدد و ارائه دو کاست تحت عناوين (مست عشق) و (عقيق) در سال 1382 و شکست رکورد تاريخي فروش نوار ، آن هم پس از 24 سال دوري ايشان از بازار موسيقي کشور ... که همانطور که در بالا گفتم به خاطر ممنوع الفعاليت کردن استاد بود .
● دوباره رکورد تاريخي براي مرد حنجره طلايي و عنوان (( پرفروشترين آلبوم بعد از انقلاب )) براي آلبوم (مست عشق) که در سال 1382 منتشر شده بود .
بيوگرافي اکبر گلپايگاني
سال 1312در تهران ديده به جهان گشود . تحت توجهات پدرش با اصول اول موسيقي تا حدودي آشنا شد ، تا اين که گذرش به منزل (حسن يکرنگي) که مردي پاک طينت و داراي صدايي خوش بود مي افتد او که به خوبي به گوشه ها و رديفهاي موسيقي ايراني وارد بود گلپاي جوان را مورد تشويق قرار مي دهد . مدت زيادي از آمد و شد نمي گذارد که او يک شب با استاد ((نور علي برومند)) در آن منزل آشنا مي شود ... استاد (( نور علي برومند)) از صداي او خيلي خو شش مي آيد و تصميم به تعليم وي مي گيرد و حدود 8 سال و 9 ماه به طور مداوم وي را تحت تعليم قرار ميدهد. تا اين که ((داوود پير نيا)) مبتکر برنامه گلهاي جاويدان براي شرکت در برنامه گلها از وي دعوت مي کند ... اکبرجوان و با استعداد به زودى خواننده اصلى ارکستر گل ها و گل هاى جاويدان شد .... و شد گلپا . گلپا آواز را هم طورى خواند که ورد زبان ها شد و بعد از اين دوره موفق به ترانه خوانى روى آورد و از آنجا که از ريشه محکمى برخوردار بود بسيارى از آثارش خيلى سريع مشهور شد .
گلپا از محضر استاداني نظير : ((حاج آقا محمد ايراني)) ، ((اديب خوانساري)) و صفحات ((طاهر زاده)) بهره مي گيرد ولي به هيچ وجه کوششي به عمل نمي آورد که از آنها تقليد نمايد.
گلپا در سال 1956 ميلادي ( 1334-35 ش ) به همراه ((علي اصغر بهاري استاد کمانچه)) و (( نورعلي برومند رديف دان و استاد تار )) در سازمان بين المللي ((يونسکو)) دو تصنيف يکي در دسگاه سه گاه و ديگري در مايه اصفهان با اشعار سعدي و حافظ اجرا نمود و بدين ترتيب مي توان گفت گلپايگاني و برومند و بهاري از پيشروان معرفي آواز و موسيقي ايراني در سطح جهان هستند .
سال 1961 ميلادي بنا به دعوت دانشکده "ميوزيک بيلدينگ" يو.اس.ال.ا کاليفرنيا با استاد ((فرهنگ شريف)) و توني که از استاد تار مي باشد 18 جلسه تدريس کرد و اولين ايراني است که در 21 نوامبر 1995 موفق به دريافت دکتراي افتخاري در رشته آواز از دانشگاه کلمبياي آمريکا شده است.
چند سال پيش در منزل ((عبدالرزاق وحدت)) مراسمي براي بزرگداشت از استاد گلپايگاني برگزار شد . در اين بزرگداشت خودماني اساتيدي مثل ((فرهاد فخرالديني)) و ((استاد جليل شهناز)) و ((مرحوم استاد علي تجويدي)) و ((استاد اسدالله ملک)) و ((استاد محمد رضا شجريان)) و همچنين همايون خرم و ميلاد کيايي و بيژن ترقي و فريدون حافظي و ..... حضور داشتند . اين بزرگداشت به همت هنرمندان و به پاس قدرداني چند دهه فعاليت ارزشمند استاد گلپا در عرصه آواز ايران ترتيب داده شده بود .
افتخارات و پاداش هاي کسب شده توسط گلپایگانی :
● اجراي آواز در سازمان يونسکو در سال 1335 ، به دعوت اين سازمان و اولين خواننده ايراني که در خارج از ايران کنسرت داشته است .
● اجراي بيشترين آواز در برنامه گلها . همچنين ايشان تنها خواننده اي است که در تمام سلسله برنامه گلها شرکت داشته است . ( 298 آواز بصورت رسمي و بيش از 700 آواز خصوصي و بزم)
● تدريس موسيقي ايراني و آواز بنا به دعوت دانشکده ميوزيک بيلدينگ دانشگاه USLA کاليفرنيا در سال 1340.
● اجراي برنامه در ( رويال دايان لندن ) در سال 1352 در اين برنامه از هر کشور برترين خواننده ها براي اجراي برنامه اعزام شده بودند که از ايران نيز استاد گلپايگاني دعوت شده بودند .
● دريافت دکتراي افتخاري هنر در رشته آواز از دانشگاه کلمبياي آمريکا (( استاد گلپا اولين ايراني است که موفق به دريافت دکتراي افتخاري هنر در زمينه موسيقي شده اند))
● استاد اکبر گلپايگاني از ( رويال فستيوال هال لندن ) نيز نشان صد سال هنر معاصر را دريافت کرده است .
● دريافت دکتراي افتخاري اقتصاد و هنر از سازمان يونسکو در سال 1381.
● در 25 آذر سال 1383 نيز از طرف آکادمي نخبگان جوان دانشگاه تهران به سرپرستي پروفسور صحرائيان ، دکتراي افتخاري را دريافت کرد . ((در ۲۵ آذر در دانشگاه تهران غوغايي بود . استاد هنگام دريافت دکترا با استقبالي حيرت انگيز دانشجويان مواجه شد . دانشجويان با فريادهاي گلپا دوستت داريم علاقه خود را به آوازه خوان بزرگ کشور نشان ميدادند ... ))
● دريافت دکتراي افتخاري و اسکار هنر موسيقي در سال 1384 از دانشگاه بوداپست مجارستان ((همانطور که ميدانيد اين مراسم يکي از بزرگترين مراسم موسيقي هست که در جهان برگزار ميشه و در اين مراسم غير از استاد گلپا کساني مثل ابراهيم تاتليس و جيبسي کينگ و سلن ديون و ... شرکت مي کنند. ))
● دريافت دکتراي افتخاري و مدال هنر در سال 1384 از سازمان ملل متحد و نماينده اين سازمان .
● قرار دادن آواي آواز استاد گلپايگاني در يک فيلم جهاني به نام " مده آ " ، ساخته کارگردان مشهور ايتاليايي " پازوليني" . استاد گلپا تنها خواننده ايراني است که صدايش در يک فيلم جهاني گنجانده شده است . (( استاد گلپا بخاطر اين آهنگ يک ميليون دلار از تهيه کننده اين فيلم دريافت کرد ))

● انتخاب به عنوان محبوبترين خواننده سال 1382در بين تمام خوانندگان ايراني داخل و خارج از کشور و انتخاب ترانه عشق پاک (من تو را آسان نياوردم بدست) از ساخته هاي استاد جهانبخش پازوکي به عنوان برترين آهنگ سال . ( به نظر من که آهنگ عشق پاک در top ten کارهاي استاد گلپايگاني قرار داره ) . خبر برگشت استاد گلپا بعد از 25 سال تيتر تمام روزنامه ها و مجلات ايران شد ... در مجله وزين "موسيقي قرن بيست و يکم" تيتر زدند ، (( حنجره طلايي برگشت و رکورد شکست )) _______________________________________
اکبر گلپايگاني ، مرد حنجره طلايي ، از سوي يونسکو به عنوان برترين خواننده و آوازه خوان کلاسيک جهان در 100 سال اخير انتخاب شد . اين جايزه با نظر خواهي از موسيقيدانان و خوانندگان کلاسيک برتر جهان و از طرف يونسکو به او تعلق گرفت و مدال (( رساترين صدا )) را از ژاک شيراک ، رئیس جمهور فرانسه در حضور بزرگان موسیقی کلاسیک جهان در ساختمان سنای فرانسه دریافت کرد .
_______________________________________

وی در 3 سال قبل نیز در مجارستان یک شیر طلایی به همراه دکترای افتخاری موسیقی از طرف آکادمی هنر بوداپست دريافت کرد . در اين مراسم بزرگ بين المللي هر خواننده اي که دکتراي موسيقي دريافت مي کند ميتواند 5 دقيقه ( مثل مراسم اسکار ) صحبت کند . استاد گلپا در اين 5 دقيقه که به طور مستقيم از CNN پخش ميشد درباره لزوم توجه بيشتر جهان به تخت جمشيد صحبت کردند .
اکبر گلپايگاني که به تازگی از سفر فرانسه و ترکیه به ایران بازگشته است هم اکنون منتظر مجوز انتشار از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی برای انتشار کاست جدیدش است و مثل اينکه هنوز مجوز ندادند و اين در حالي است که متاسفانه ما شاهد دادن مجوز به کاستهای بی هویت و بی نشانی هستیم که نه خواننده آن دارای صدای مناسبی است و نه شعر و آهنگ مناسبی دارند و با زور دستگاههای پیشرفته صدای خود را تغییر میدهند و از سازهای کامپیوتری و ... استفاده میکنند.
وی در پاییز امسال کنسرتی را در استرالیا و در شهرهای سيدني و ملبورن برگزار خواهد کرد .
نکته : ......
● معین خواننده معروف ایرانی ساکن لس آنجلس مدتی را نزد استاد به یادگیری آواز پرداخته است .
● استاد شجريان در کتاب زندگي نامه خود و همچنين مصاحبه سال (شرمنده حافظه جواب نميده) گفته است که الگو و مشوق من در موسيقي استاد گلپا است و من وقتي صداي استاد گلپايگاني را شنيدم واقعا عاشق موسيقي شدم ...
● استاد گلپا به دعوت از ابراهيم تاتليس براي حضور در يک کنسرت مشترک در کشور ترکيه دعوت شده است . (( البته من زياد از ابراهيم تاتليس خوشم نمي آيد ولي خب به هر حال غول صنعت موسيقي ترکيه به حساب مي آيد ))
● دو تن از نزديک ترين دوستان استاد گلپا نيز ((مرحوم فردین)) و ((مرحوم تختي)) بودند .
● (( مرد حنجره طلايي علاقه خيلي زيادي به مايکل جکسون دارد و ميگويد وقتي مايکل جکسون شروع به خواندن مي کند من واقعا لذت مي برم ))
● چندي پيش نيز روزنامه خبر ورزشي ( پرتيراژ ترين روزنامه ورزشي در ايران ) گفتگوي مفصلي را با استاد گلپايگاني انجام داد ( به نظر من خيلي جالب بود) .
● هم اکنون استاد گلپا يک هتل به نام شاهين در شهر اشتوتگارت آلمان دارد .
● هم اکنون محل زندگي استاد گلپا در فرمانيه است و بهترين تفريح اش نيز رفتن به پارک جمشيديه براي ورزش همراه با همسرشان است .
------
نظرات تني چند از بزرگان موسيقي ايران درباره گلپا :
استاد علی تجویدی:
ایجاد سبک و شیوه ای نوین در اجرای آوازهای اصیل ایرانی همراه با صدایی رسا و تحریرهایی بدیع و استادانه در قالب ردیفها و گوشه های آن توسط شما از چنان جذابیت و دلنشینی برخوردار بود که لاجرم بر گوش دلها نشسته و آواز ایرانی را که تا آن زمان عامه مردم کمتر بدان توجه می کردند مورد توجه و اقبال عمومی قرار داد. بنابراین لازم می دانم مراتب قدر شناسی و سپاس خود و دیگر هنرمندانی که همراه با شما در بوجود آوردن گلهای جاویدان و رنگارنگ شعر و موسیقی ما سعی داشته اند به حضورتان تقدیم و سعادت و نیکبختی شما را از خداوند آرزو مینمایم.
استاد جلیل شهناز :
آقای اکبر گلپایگانی از جمله هنرمندانی هستند که دوستش دارم و علاوه بر صدای کم نظیری که دارند زحمت زیادی در راه اعتلای آواز ایران کشیده است و به طور خلاصه می توانم بگویم گلپا هنرمندی واقف و وارد مانند آقایان بنان و قوامی و تاج اصفهانی و ادیب خوانساری صاحب سبک است.
استاد فضل الله توکل :
اکبر گلپا سلطان آواز ایران است.
استاد پرویز یاحقی:
گلپا هنرمندی صاحب سبک و مردمی و به خاطر صاحب سبک بودن گلپا بود که مردم بهترین لقبها مانند ((سلطان آواز ایران)) و ((مرد حنجره طلایی)) و ((گل سرسبد آواز ایران)) را به او دادند .
استاد منصور نریمان:
شهر خلوت است امشب گلپا می خواند.
استاد فرهنگ شریف:
صدای اکبر گلپا صدای جاویدانی است که همواره باقی خواهد ماند.
استاد بیژن ترقی(شاعر):
صدای گلپا بواقع تحولی عظیم و چشم گیر در سبک خوانندگی کشور ایجاد کرد. در ایامی که همه مردم اعم از پیر و جوان بیشتر به ترانه های رادیو دل بسته بودند و چندان توجهی به موسیقی آوازی نداشتند صدای گلپا با چنان استقبال و شور و حالی روبه رو شد که از هر خیابان و جلوی هر میدان و مغازه ای که رد میشدیم طنین صدای او عابرین را از حرکت باز میداشت . امید است قدر چنین هنرمندان بزرگی را بیشتر بدانیم که ارزش هر کشوری به بزرگان و هنرمندان آن کشور است.
همچنين خوانندگان بزرگي نيز مثل تیمور مصطفی اف (اذربایجان) ، حاج بابا (اذر بایجان) ، ابراهیم تاتلیس (ترکيه) ، ام کلثوم (مصر) ، شالاز ناوور (فرانسه) ، فرانک سیناترا ، سلن ديون ، خولیوو ایگلسیاس و ... از اکبر گلپایگانی به عنوان یکی از خوانندگان بزرگ موسیقی کلاسیک در دنیا نام برده اند و همچنين بزرگترين نوازنده گان و موسیقیدانهای کشور نيز مثل مرحوم علی تجویدی و جلیل شهناز ومرحوم اسدالله ملک و مرحوم حبیب الله بدیعی و پرویز یاحقی و فرهنگ شریف و منصور نریمان و انوشیروان روحانی و فضل الله توکل و .... يکصدا استاد گلپايگاني را به عنوان بهترین آوازه خوان تاریخ ایران مي نامند .
کنسرت بزرگ تخت جمشيد :
حرف کنسرت بزرگ استاد گلپايگاني در تخت جمشيد چندي هست که در محافل خبري سر زبانها افتاده است و استاد گلپا مي خواهد بعد از 27 سال در وطنش کنسرت بگذارد . ولي خب اينطور که معلومه هنوز مجوز دريافت نکرده البته صحبت هايي با آقای حسین صفار هرندی شده و ايشان نيز قول مجوز را دادند ولي هنوز که خبري نيست ... ضمنا کلیه درآمد این کنسرت زیر نظر آکادمی نخبگان جوان و همچنین پرفسور صحرائیان به دانشجویانی که از عهده مخارج دانشگاه برنمی آیند اختصاص خواهد یافت . این کنسرت به احتمال ۹۰درصد در شیراز و در تخت جمشید برگزار خواهد شد و اينطور که قبلا گفته شده بود قراره به اين کنسرت مجوزه 20000 نفري داده شود ولي خب فعلا که هيچ خبري از مجوز نيست .

دانلود فول آلبوم اکبر گلپایگانی

دانلود آلبوم گل عشق
Ezyfile

دانلود آلبوم عشق
Ezyfile

دانلود آلبوم مست مستم
Ezyfile

دانلود آلبوم سرگذشت
Ezyfile
دانلود آلبوم آوازه خوان
Ezyfile
دانلود آلبوم شاخ گل
Ezyfile
دانلود آلبوم قهر و ناز
Ezyfile
دانلود آلبوم گلپا به همراهی پروین و کوروس خوانساری
Ezyfile
دانلود آلبوم برگ سبز به هراهی گلپا و هایده
دانلود آهنگ اول آلبوم : Ezyfile
دانلود آهنگ دوم آلبوم : Ezyfile
دانلود آهنگ سوم آلبوم : Ezyfile
دانلود آهنگ چهارم آلبوم : Ezyfile

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

مطالب قبلي